На базі Кременецької ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст. відбувся «круглий стіл» асистентів вчителів, практичних психологів і логопедів, які здійснюють корекційну діяльність в інклюзивному класі на тему «Професійна діяльність асистента вчителя. Команда індивідуального супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти району» за участі методиста з інклюзивної освіти Тернопільського ОКІППО Гоцко Галини Іванівни.
У роботі «круглого столу» взяли участь головний спеціаліст відділу освіти Кременецької РДА Шевчук Людмила Василівна, методист РМК з корекційної освіти Систалюк Тетяна Ярославівна, завідувачка районною ПМПК Мельник Діана Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Кременецької ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст. Вербіцька Марія Марківна, практичний психолог ОЗ Горинська ЗОШ І-ІІІ ст. та його філії Тимець Оксана Миколаївна, голова громадської організації «Товариство дітей-інвалідів та їх батьків «Зоря надії» Андрощук Алла Миколаївна, практичні психологи, логопеди, асистенти вчителів закладів загальної середньої освіти району, де запроваджено інклюзивне навчання з 01 вересня 2017 року.
«Круглий стіл» організований з метою обговорення нової нормативно-правової бази організації інклюзивного навчання та його методичного забезпечення, завдання асистента вчителя в інклюзивному класі, функції учасників психолого-педагогічної команди індивідуального супроводу, проблеми в проведенні додаткових корекційних занять вчителями-дефектологами та психологами, роль інклюзивно-ресурсного центру в наданні психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами за місцем проживання тощо.
Забезпечення права на якісну світу дітей з особливими освітніми потребами зумовлює необхідність розширення мережі закладів загальної середньої та дошкільної освіти з інклюзивним навчанням. На даний час відкрито 12 інклюзивних класів у семи закладах загальної середньої освіти району (Кременецька ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст.,ОЗ Горинська ЗОШ І-ІІІ ст. та його філії, Дунаївська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя України О.Капіноса, Староолексинецька ЗОШ І-ІІІ ст., Розтоцька ЗОШ І-ІІ ст., Жолобівська ЗОШ І-ІІ ст., Підлісецька ЗОШ І-ІІ ст.), в яких навчаються 16 учнів з особливими освітніми потребами. У штати даних закладів введено 12 асистентів вчителя (6 ставок), додатково введено 1,5 ставки практичного психолога. На проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми та придбання корекційного обладнання виділено кошти з державної субвенції у розмірі 150 тис.грн.
У районі заплановано до 1 вересня 2018 року відкрити Інклюзивно-ресурсний центр для надання комплексної оцінки розвитку дитини, психолого-педагогічної допомоги та забезпечення кваліфікованого супроводу дітям з особливими потребами. Відділом освіти вивчається питання відкриття інклюзивних груп у дошкільних освітніх закладах, зокрема ДНЗ с.Кімната та ДНЗ с.Шпиколоси.
Учасники «круглого столу» мали змогу отримати відповіді на запитання, поділитися власним досвідом роботи, почути перспективи інклюзії надалі.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
навчання
діти
особливі
потреби
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи