Цієї зими українцям не треба перейматися через стрімке подорожчання газу. Ціна зросте, але не значно, розповів експерт з енергетики Михайло Гончар.
"Ціна залежатиме від вартості на європейському ринку. Звідти частково завозимо газ. Але не треба виключати варіант, що взимку не будемо імпортувати паливо. Вистачить власного видобутку та запасів у підземних газосховищах (на 29 жовтня маємо 21,74 млрд куб. м газу. - ГПУ). Так чи інакше орієнтир на європейські ціни буде. Займатися благодійністю не вигідно. Треба збирати кошти і думати про наступний опалювальний сезон", - пояснює експерт.
У листопаді газ для населення подорожчав на 14,7% - до 4,899 тис. грн за тисячу куб. м. "Газ подорожчав через сезонність. Так працює ринок. На літо ціна падає, взимку - зростає. Заощадити вдасться тим, хто у серпні-вересні закупив газ на зиму за літніми цінами. Щоправда домогосподарства сукупно придбали понад 67 мільйонів "кубів" палива. З точки зору загального споживання, це мізерна кількість. Пересічні українці не довіряють Нафтогазу. Думаю, що наступного року купувати газ на зиму за літніми цінами буде значно більше споживачів", - каже Гончар.
Україна не купує газ у Росії 4 роки - з 25 листопада 2015 року. "Перейшли на реверсні поставки з Європи. У листопаді цьогоріч плануємо експерементально закупити кілька танкерів скрапленого газу через польський термінал Свіноуще. Цей газ коштуватиме дорожче, ніж власні запаси", - резюмував експерт з енергетики.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
газ
ціна
тариф
комуналка
зима
2019
2020
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи