Майже кожен стикається з проблемою, коли гроші на рахунку швидко вичерпуються, а до наступної зарплати чи стипендії ще далеко. Ми панічно шукаємо підробітку, позичаємо в друзів або використовуємо кредитні ліміти.
Як навчитись планувати витрати і правильно розпоряджатись фінансами? 11 корисних ресурсів допоможуть тобі привести до ладу свої фінанси й почуватися впевнено. Ми підібрали найцікавіші подкасти, книжки, онлайн-курси і зручні додатки.
Книжка буде корисна для кожного, хто прагне впорядкувати побутові витрати, позбутися шкідливих звичок, нав’язаних суспільством споживання, і перестати жити «в кредит». Авторка вважає, що будь-яка людина незалежно від рівня прибутку може покращити своє фінансове становище, і пояснює, як це зробити.
Щотижня інформаційна платформа «Meduza» випускає подкаст із фінансової обізнаності. Герої подкасту обговорюють питання, які бентежать кожного з нас. Чи варто брати квартиру в іпотеку? Наскільки важливо планувати подорожі? Чи доцільно витрачати гроші на бензин, замість того щоб користуватись таксі? Якщо ти готовий(-а) іноді споживати російський контент, подкасти можна слухати за сніданком, у транспорті чи перед сном.
Безкоштовний онлайн-курс на платформі «edX», який допоможе розібратись у всіх складних фінансових термінах і тому, як вони стосуються особисто тебе. Курс починається 16 вересня і вимагатиме лише 2-3 години твоєї уваги на тиждень. Він містить практичні поради щодо того, як заощаджувати більше, як розставляти пріоритети і чи важливо завжди мати гроші на випадок екстреної ситуації.
Автори каналу розповідають про закони, які впливають на податки, тарифи, штрафи й рівень заробітної плати в Україні. Тут можна знайти корисні лайфхаки з управління фінансами і навіть знижки на авіаквитки. На каналі виходить близько 20 коротких постів на тиждень, що дозволяє слідкувати за апдейтами, не витрачаючи багато часу.
«Coursera» пропонує курс для початківців, який навчить тебе ставити фінансові цілі, оцінювати ризики й розбиратись в умовах кредитів. Курс англомовний, але є субтитри, які полегшують завдання. Кожен урок – у форматі відео, під час яких лектор наводить приклади життєвих ситуацій і пояснює, як у них можна застосувати знання з фінансової грамотності.
Якщо в тебе немає проблем з англійською і ти прагнеш досягти вищого рівня фінансової грамотності, цей курс для тебе. Лекторка пояснює, чому важливо інвестувати у своє майбутнє вже зараз і як максимізувати власний прибуток. Онлайн-курс пропонує вільний графік, що дає змогу засвоїти матеріал у спокійному темпі. Коштує він 20 доларів.
Для того щоб контролювати свої фінанси, важливо не тільки мати теоретичні знання. Існує безліч зручних додатків, функції яких не обмежуються лише фіксуванням витрат і прибутків. Наприклад, «Money Lover» дозволяє слідкувати за витратами й заощадженнями і формувати бюджет. Більше того, додаток пам’ятає про твої боргові зобов’язання і нагадує про черговий платіж.
Теоретичний матеріал з фінансової грамотності у вигляді гри-симулятора. Створюємо персонажа і ведемо його компанію до процвітання. Вже перше завдання вимагає вирахувати місячний прибуток фірми, а друге – визначити, яка частина заощаджень буде використана для сплати податків. Кожну дію користувача коментує віртуальна асистентка, яка ділиться порадами й лайфхаками.
Для того щоб опанувати основи фінансової грамотності, можна не обмежуватись читанням книжок і онлайн-курсами. «Visa» та Національна футбольна ліга запустили інтерактивну відеогру. Її мета не тільки розважальна, а й освітня. Користувач отримує корисну інформацію і розвиває відповідні навички керування фінансами в процесі гри.
Якщо ти періодично «залипаєш» у стрічці твіттера, тобі варто стежити за оновленнями під цими хештегами. Нові ресурси й курси з фінансової грамотності часто анонсують саме так.
Коли набудеш теоретичних знань із фінансової грамотності та навчишся їх правильно використовувати, можеш перевірити свої навички. Фахівці Національного банку України розробили онлайн-тест для оцінювання рівня фінансової грамотності. Тест містить 10 питань, над якими треба буде поламати голову. Потім кожну відповідь детально розтлумачують.
Але, звісно, найкращим показником твого успіху буде не результат тесту, а розуміння того, як варто розпоряджатись грошима, щоб почуватися комфортно.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
поради
гроші
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи