Українці звинувачують постачальників у тому, що ті розбавляють газ, щоб його споживання зростало.
Газові нововведення чекають на українців у 2020 році. В “Нафтогазі” пропонують почати платити не за обсяг спожитого палива, а за витрачені кілокалорії, пише rbc.ua.
Подібні зміни були запропоновані через те, що українці взимку часто скаржаться на неякісний газ. Як це працює і що потрібно робити, розповіло видання “КП в Україні”.
Українці звинувачують постачальників у тому, що ті розбавляють газ, щоб зростало його споживання. У когось на плиті горить червонуватим кольором, у когось чайник не може закипіти по півгодини, а у когось новий газовий котел споживає багато, а тепла дає мало.
Топ-менеджер монополіста Андрій Коболєв пропонує перехід на енергетичні одиниці виміру газу, як в Європі. “Тобто, вимірювати споживання газу не в кубах, а в кілокалоріях. І установка лічильників допоможе, по-перше, зменшити суми в платіжках, а, по-друге, зняти з дискусії необґрунтовані підозри щодо якості газу”, – зазначив він.
На думку Коболєва, перехід на таку систему вимірювання повинен вирішити проблему донарахування “теплових коефіцієнтів облгазами. Також глава правління закликав уряд ввести відкритий ринок газу для населення і забезпечити конкуренцію.
“Важливо зробити дві речі: дозволити вільну зміну постачальника для населення і заборонити облгазам відключати населення, незалежно від того, що відбувається з їх постачальником газу”, – зазначив Коболєв.
Експерти не виключають, що після нововведення паливо подорожчає. Адже зараз тариф встановлений виходячи з мінімальної калорійності. Якщо ж його будуть продавати виходячи з реальної калорійності, то облгази почнуть вводити поправочні коефіцієнти, перераховуючи платіжки в більшу сторону, адже за даними “Укртрансгазу”, реальна теплоємність блакитного палива значно вище.
Крім того, постачальники досі не змогли встановити звичайні лічильники споживання газу у багатоквартирних будинках, не кажучи про новомодні прилади обліку, які рахують спалені калорії. Тому у швидке запровадження цього нововведення експерти не вірять.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
газ
постачання
українці
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи