Погодні зміни в Україні пов’язані з глобальними світовими процесами.
Кліматолог пояснила погодні аномалії, які відбуваються в Україні останнім часом. Після рекордно теплої осені й такої ж зими українців збентежила нетипово холодна весна, яка на кілька тижнів зрушила прихід метеорологічного літа в Україну.
Світлана Бойченко, доктор наук, провідний співробітник Інституту геофізики НАН України розповіла, що клімат у світі змінюється циклічно, приблизно кожні 30 років. Тому фахівці роблять висновки про ті чи інші глобальні кліматичні зміни не по кожному року конкретно, а з цілого періоду. І вплив на такі зрушення надають, за словами кліматолога, вулкани, і океани.
При цьому в нинішньому відтинку часу варто очікувати різких погодних змін, пише rbc.ua.
“Ми будемо деякий час жити в “погодних гойдалках” – різкі зміни погодних умов від холодних до теплих, від вологих до сухих. Літо може бути несподівано прохолодне, затяжне, дощове”, – говорить вона.
У Всесвітній метеорологічній організації оцінюють кліматичні зміни протягом останніх 30-літніх відрізків. Виходячи з них, можна зробити висновок, що зараз проходимо “максимум потепління”.
Але до 30-40-х років ситуація знову зміниться, і на тлі загального потепління буде відбуватися спад. А до 2060-2070-х років хвиля знову піде вгору. Річ у тому, що відповідно до ряду гіпотез, ці хвилі формуються вулканічною діяльністю та океанами.
Так, коли вулкани вивергаються на висоту 20-25 кілометрів, стратосфера забруднюється газами, попелом і різними викидами. Наприклад, оксид сірки SO2 в стратосфері призводять до утворення сульфатних аерозолів, які можуть бути там до декількох років, виконуючи роль антипарникових компонентів.
Вчені помітили, що після потужних вивержень вулканів в екваторіально-тропічній зоні на планеті спостерігається похолодання. Якщо ж вулкан вивергається ближче до полюса, особливо він не впливає на глобальні зміни клімату – тільки локальна дія.
Що стосується океанів, Світлана Бойченко каже, що в їх водах “зашиті” парникові гази (вуглекислий газ, метан, закис азоту), і при підвищенні температури океан, викидаючи додатково парникові гази в атмосферу, здатний посилювати атмосферний парниковий ефект, приводячи до потепління. І навпаки, при похолоданні океан “забирає” і тримає ці гази у своїх водах. Таким чином, похолодання ще більше посилюється.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
погода
клімат
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи