Представництво Асоціації Німецьких Народних Університетів в Україні (DVV International Ukraine) у партнерстві із Всеукраїнською асоціацією викладачів історії “Нова Доба” оголошує конкурс історичних дослідницьких проектів для молоді.
Проведення досліджень на тему місцевої історії, збереження об’єктів культурної спадщини, організація роботи місцевих музеїв, популяризація історичної минувшини, проведення мистецьких фестивалів – усе це не лише сприяє формуванню національної чи локальної ідентичності, а й може дати поштовх розвитку місцевих громад. Саме громада, її минуле, її ідентичність, стають сьогодні визначальними, особливо у світлі процесів децентралізації.
Саме тому, тема нашого конкурсу: “Історія моєї громади: Минуле для спільного майбутнього”.
Конкурс має на меті привернути увагу до місцевої історії та допомогти молодим людям краще зрозуміти методи історичного дослідження.Завданням конкурсу – є залучення молоді до історико-пошукової роботи, спрямованої на дослідження локальних історичних пам’яток, подій, постатей.
ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?
Участь у програмі можуть взяти учні шкіл, студенти коледжів та молодь у віці від 14 до 18 років під керівництвом тюторів (вчителів історії, працівників освіти, музеїв, краєзнавців, громадських активістів, які займаються дослідженням та популяризацією історичного минулого своєї громади).Брати участь у конкурсі можна як у складі невеликих груп (наприклад, члени гуртка, клубу, ініціативної групи тощо), так і у складі цілого класу. Комунікація організаторів конкурсу з групами здійснюється через тюторів.
Учасники матимуть можливість:
— створити для своєї громади історичний бренд,— попрацювати над командним історичним дослідженням,— здобути навички фахового вивчення історичного минулого,— розказати про свій проект широкій аудиторії,— реалізувати проект, спрямований на промоцію історії, збереження історичної спадщини— долучитися до формування локальної культури пам’яті.
Переможці конкурсу візьмуть участь у молодіжній академії EUSTORY, що відбудеться у листопаді 2018 року в Берліні.
ХТО ТАКІ ТЬЮТОРИ?Тьютори — це наставники, які зможуть організувати роботу команд, та будуть курувати дослідницькі проекти учнів. Це може бути вчитель історії у школі, працівник музею, екскурсовод, студент університету. Ключова вимога – аби потенційний тьютор мав доступ до молоді відповідного віку та міг організувати дослідження.За підсумками проекту, тьютори отримають сертифікат від організаторів.
ЯК ЗРОБИТИ ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ?
Дослідницький проект, який подається на конкурс, складається з 3 частин:— Історичне дослідження, Хроніка дослідження та Пропозиції із застосування дослідження на користь громаді.— Історичне дослідження проводиться учнівською командою під керівництвом тьютора протягом 3 місяців з моменту оголошення конкурсу (рекомендації щодо проведення дослідження можна скачати за посиланням);— Результати роботи можуть бути представлені у будь-якій формі – есей, туристичний маршрут, кіно, зняте на мобільний тощо (детальний перелік можливих варіантів дивіться за посиланням);— Зверніть увагу на те, як заповнювати Хроніку дослідження (скачати за посиланням), та як укладати короткі пропозиції (приклад за посиланням) щодо того, як використати це дослідження на користь громаді
ЩО ОЦІНЮВАТИМЕ ЖУРІ?Саме дослідження (детальні критерії можна переглянути за посиланням);Наявність заповненої хроніки проекту, у якому учасники будуть описувати процес проведення дослідження, відповідаючи на певні питання;Пропозиції щодо можливого використання дослідження на користь громаді.
ЯК СТАТИ УЧАСНИКОМ?Тьютор до 25 січня 2018 року реєструє свою команду за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1UXZ0bhAI1fz6jJuBqDxOFrNVxGovkDYTI5s-hhUTUsY/editДо 31 березня 2018 року включно, тьютор надсилає Дослідницький проект на електронну адресу eustory.ukraine@gmail.comПротягом квітня-травня 2018 року журі оцінює надіслані роботи та відбирає команди переможців.
Командам, які представлять найцікавіші Дослідницькі проекти, буде надано фінансову підтримку для втілення заявлених пропозицій.Для отримання додаткової інформації можна звернутися до координатора проекту за адресою:eustory.ukraine@gmail.com або написати нам у Facebook
Проект реалізується представництвом DVV International в Україні у партнерстві з Фондом Кьорбера та у співпраці з Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін “Нова Доба”, міжнародною мережею історичних конкурсів EUSTORY за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
За матеріалами http://dvv-international.org.ua
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
молодь
історія
проект
конкурс
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи