Найшкідливіші продукти насправді не такі "страшні", як прийнято думати. Медики склали перелік з продуктів, яким помилково приписують руйнівні для людського організму властивості.
Які продукти можна сміливо вживати, і за яких умов вони стають небезпечними - в матеріалі.
Макарони називають мало не головним ворогом стрункої фігури. Але якщо вживати вироби з твердих сортів пшениці, гречки або полби, то нічого страшного не станеться. Крім клітковини, такі макарони містять вітаміни групи В, калій, магній, фосфор, цинк. Ідеальною приправою до такої страви стануть трави, а нежирне м'ясо або овочі - відмінним доповненням.
Жир, безумовно, небезпечний, але не всякий. В салі крім насичених жирів містяться корисні ненасичені, такі як омега-3. Вони знижують рівень холестерину в крові, подовжують здоров'я судин і серця, сприяють нормалізації гормонального фону, пригнічують запальні процеси в тканинах і так далі. Холестерину в салі не так вже багато, але зловживати ним не варто - достатньо 30-50 грамів на день.
Продукт багатий білком, а ненасичених жирів у ньому навіть менше, ніж у дієтичній яловичині. Зате в беконі є холін, який сприятливо впливає на роботу мозку. Його можна споживати навіть у дуже похилому віці, але міру все ж варто знати.
Якщо запекти шашлик в духовці при не дуже високій температурі, вийде смачне і корисне блюдо. А ось приготована на відкритому вогні до хрусткої скоринки страва справді таїть шкоду. Оскільки при такому готуванні білки і жири в м'ясі стають канцерогенними.
Цю страву зараховують до ворога номер один - фастфуду. Не варто купувати шаурму в кіосках, не знаючи з чого і як вона приготована. А ось вдома можна порадувати себе і близьких зробленою самостійно стравою з нежирного м'яса, птиці. А заправку зробити з натуральних компонентів, наприклад, з соусу на основі йогурту з рослинними спеціями.
Шкідливість "повітряної кукурудзи" незаслужено роздута. Самі по собі зерна дуже навіть корисні завдяки корисним антиоксидантам. А ось сіль, цукор і олія, що міститься в готовій страві, дійсно шкодить здоров'ю. Якщо приготувати попкорн вдома в спеціальному апараті, він перестане бути небезпечним.
Кетчуп вважають шкідливим, оскільки його додають як приправу у фастфуд, до того ж він часто є досить гострим, що не дуже добре при проблемах з ШКТ. Але ж його готують з помідорів, що містять ефективний антиоксидант - лікопен. Деякі дослідження показали, що вживання соусу зменшує ризик серцево-судинних хвороб.
Багато людей відмовляються від напою, вважаючи, що він погано впливає на серце і судини через збуджуючі властивості. Але дослідники говорять зворотне - кава не призводить до серцево-судинних проблем, крім того, знижує рівень цукру в організмі. Медики рекомендують готувати каву з перемелених зерен або готового меленого порошку, а не заварювати швидкорозчинну каву. Крім того, рекомендується вживати не більше 1-2 чашок в день.
Незважаючи на те, що пиво - алкоголь, і може "виростити" пивний живіт, воно містить хміль з рослинними антиоксидантами. Але це не означає, що потрібно випивати 6-8 склянок за вечір, це загрожує алкогольною інтоксикацією і проблемами з нирками. До того ж, пиво не варто закушувати вже точно шкідливими сухариками та чіпсами.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
їжа
шкода
здоровя
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи