Тарифи на центральне водопостачання та водовідведення зростають в середньому на 15-20%. Втім, все залежить від регіону. Рішення про підвищення тарифів прийняли на засіданні регулятора тарифів Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
“Основна причина – це заробітна плата в містах. Заробітна плата, яка була в структурі тарифу, становила 5,6 тисячі гривень, зараз середньоринкова зарплата – 12 тисяч, у Києві – 16, у Львові – 18. Зростання від 15 до 20 відсотків – це несуттєве подорожчання на платіжку”, – говорить член НКРЕКП Ольга Бабій.
Отже, найдорожчу воду продовжують споживати на Сході України, зокрема, у Павлограді та Бердянську. Тут доведеться заплатити майже 40 гривень за куб.
Ціни на Західній Україні дещо нижчі. Вода залишається найдешевшою в Луцьку – трохи понад 16 гривень за подачу і відведення, – пише Бізнес Компаньйон.
Остаточну вартість води по регіонах чиновники зможуть озвучити за кілька днів. У регуляторі зазначають, що це підвищення зумовлене стрімким зростанням заробітних плат у галузі. Зокрема, в структурі тарифу, оплата праці становить майже третину всієї вартості, а ще майже стільки електрика.
Нагадаємо, киянам знизили тарифи на опалення і гарячу воду в грудні 2019 року майже на чверть – на 22-23%. Підставою для перерахунку стала постанова Кабміну № 1082, яке передбачає зміну розміру нарахувань за послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання у зв’язку зі зміною ціни природного газу.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
тарифи
комуналка
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи