Один з традиційних новорічних делікатесів - ікра. Ціни на лососеву в середньому стартують від сотні гривень. Це вартість стограмової баночки. Вартість залежить від сорту, країни-виробника та магазину. Як добувають ікру та як обрати якісний продукт, розповіли у сюжеті ТСН.
У селі Банилів Чернівецької області розводять форель, яка дає червону ікру. Перший басейн для риби колишній військовий Левон Тертерян збудував ще у 2001 році. Тепер підприємство Левона продає до 300 тон риби в рік. Її вирощують у десятках басейнів. Годують кілька разів на день.
У листопаді починають доїти ікру. Сезон нересту у форелі - до початку весни. Форель у штучно створених умовах не може нереститися. Аби пустила ікру, доводиться доїти: брати на руки кожну рибину та виціджувати ікру. Кожна риба дає до трьох сот грамів кашки. Після того, як рибину подоять, її відпускають назад в басейн.
Щодня ферма виробляє до 300 кілограм ікри. Далі її вивозять до Києва. Тамтешня фірма вже солить, фасує та продає готовий товар. Окрім форелі, тут розводять і осетра, який дає чорну ікру. Її також планують виробляти на продаж.
Ціни на лососеву ікру нині в середньому стартують від сотні гривень. Це за стограмову баночку, залежно від сорту, країни-виробниці та магазину. Кав'яр осетра, звісно ж, значно дорожчий. Як добувають ікру, та як обрати якісний продукт - у сюжеті.
В Одесі по ікру йдуть на Привоз. Горбуша і кета коштують 170-200 гривень. Зі кілограм просять 1800 гривень. Покупці кажуть, що ціни кусаються, а тому знаходять делікатесу інші замінники. "Ікру не купую, а навіщо мені ікра? Тюлька - це ж одеська страва така. Биточки з тюльки зробити - це ж саме воно", - каже одесит.
Директорка з маркетингу ікорної компанії Марина Русак запевняє, що насправді ціни на делікатес упали. "Ще три роки тому вартість чорної ікри була тисячу доларів. Зараз - 25", - каже вона. Червона традиційно - дешевша: “"Преміум вартує 199 гривень за 100 грамів. Ікра другого сорту - 90 гривень за 100 грамів".
Перед покупкою ікри фахівці радять придивитися до пакування. Воно має бути без пошкоджень, а строки придатності нанесені лазером. Ще одна порада від фахівців: ікру із Росії слід оминати, бо імпорт із країни-агресорки офіційно заборонений. Тож є всі шанси натрапити на підробку.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
ікра
підробка
їжа
Новий
рік
продукти
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи