У спадщину від Радянського Союзу в Україні залишилася найбільша армія Європи і третій за потужністю у світі ядерний арсенал.
"Аби остаточно відійти від Росії та створити власну армію, Україна мала відмовитися від ядерної зброї. Такою була перша вимогою західних країн", - розповів перший президент незалежної України Леонід Кравчук.
"Нас поставили просто перед вибором – або ми складаємо ядерну зброю, або на нас вчинять економічний тиск, зокрема і застосують санкції", – наголошує він.
"Чому поставили таку вимогу? Тому що в Україні було 165 ядерних балістичних комплексів, які були націлені на Сполучені штати Америки. Управління [розташовувалося] в Москві, а ракети стояли в нас. Хто міг гарантувати, що не ніхто не натисне кнопки і не випустить ракету? А вона б потрапила в ціль, яка була передбачена спеціальним шифром", – заявив Кравчук.
Він додав, що західні країни боялися, що втратиться контроль над ядерною зброєю, і тоді США могли б стати заручниками цього.
Та окрім зовнішнього тиску були і внутрішні проблеми, перш за все – економічні. Адже, аби отримати тисячі танків і бойових машин, літаків і ракет, майже мільйон особливого складу, необхідні були десятки мільярдів, яких в Україні не було.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
ядерна
зброя
Україна
чому
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи