Газети, бігборди і сітілайти без вихідних даних, а також відверті фейки фіксують спостерігачі коаліції «За чесні і прозорі вибори» у Тернопільській області. Їх не так багато, оскільки виборча кампанія стисла, але в останній тиждень передвиборчої боротьби випадки порушень почастішали.
На інтернет-виданні «Погляд» було розміщене звернення польського політика на підтримку кандидата Володимира Іванишина, – каже представник коаліції «За чесні і прозорі вибори» Іван Марчук. – це є грубим порушенням статті 74 Закону України, оскільки громадяни інших держав не мають права брати участі в українських виборах, а тим більше агітувати.
Представників команди Ігоря Побера (кандидат від «Удару» по 163-му ОВО) спостерігачі коаліції спіймали на роздачі безкоштовних тестів на перевірку рівня цукру. Представники кандидата від «Свободи» на 163-му ОВО Леонід Бицюра під час агітації роздавали тест на перевірку гепатиту С. Ці дані спостерігачі передали до поліції.
На певних ділянках спостерігають розміщення політичної реклами на дошках оголошень. Вона не повинна там знаходитись, є чітко визначені міською радою місця, – зазначає керівник проекту залучення молоді до прозорих і чесних виборів, запобігання порушень виборчого законодавства Олександр Домбровський. – Ми нагадуємо ЖЕКам і ОСББ, що ця реклама не повинна там знаходитись. В більшості по місту вони справляються, але, наприклад, на Симоненка, 1,3,5 вона є.
Зафіксували також поширення газети «Вільне життя» на підтримку Максима Черкашина(«Голос», ОВО 163) і Леоніда Бицюри («Свобода», ОВО 163). Видання зареєстроване як ЗМІ, але ніде в газеті, за словами Олександра Домбровського, не зазначено, що це політична реклама, нема також вихідних даних, а саме реєстраційного номера.
«Вишенькою на торті» цієї передбиборчої кампанії стала газета, яку днями розкидали під під’їздами у Тернополі. Це антиреклама кандидата від Європейської Солідарності на ОВО №163 Степана Барни. Видав її начебто «Автомайдан». В Тернопільському осередку ВО «Автомайдан» зазначають, що не мають нічого спільного з антиагітацією.
«Автомайдан» займається антикорупційною діяльністю, а не агітаційною, – говорить в.о. голови осередку Юлія Гесюк. – Жоден із членів нашої команди нічого подібного не поширював. Просимо громадян перевіряти інформацію, оскільки зараз часто маніпулюють інформацією і використовують імена організацій, які абсолютно до цього не причетні.
Юлія Гесюк показала також логотип Автомайдану, який не має нічого спільного з тим, який розмістили на газеті.
Тут є ознаки кримінального злочину, – додає Олександр Домбровський. – Це частина І статті 157 ККУ – «Перешкоджання вільному волевиявленню громадян, поєднане з обманом або примушенням до обману».
Ситуацію прокоментував і сам кандидат Степан Барна на своїй сторінці у Фейсбук.
– Цинізм замовників «газети» в тому, що вони навіть не спромоглися випустити її під власним грифом, натомість використали бренд «Автомайдану», – пише зокрема Степан Барна. – При усіх розбіжностях, які були у нас з лідерами Тернопільського Автомайдану – я ціную те, що вони не діяли за спиною у мене. Хтось намагався «зіштовхнути нас лобами» – не вийшло.
Вихідні дані в газеті є – замовник «Автомайдан», виготовлена на власному обладнанні, тираж – 20 тисяч примірників, відповідальний за випуск Ігор Безликий. Спостерігачі готують заяву в поліцію, аби правоохоронці дали оцінку, чи є ознаки злочину у розповсюдженні цієї антиагітації.
Представники коаліції працюватимуть і у день тиші, і у день виборів. Сформовані 5 мобільних груп по 2-3 чоловіки, які виявлятимуть порушення під час і напередодні волевиявлення громадян.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
вибори
2019
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи