Як часто ви чули глузування над Біблією як над застарілою і неактуальною? «Це книга бронзового століття. Їй нічого сказати нам сьогодні ». ― можна почути від критиків. Та Біблія, яка є Божим Словом, завжди актуальна. Тому що Бог не змінився, світ не змінився і людська природа не змінилася.
Ці давні слова досі актуальні
Коли наші доньки були підлітками, одного разу я прочитав їм главу з притчею, де описується спокуси алкоголю і наслідки пияцтва. Я хотів, щоб вони побачили, наскільки актуальні для нашого сучасного світу ці стародавні писання.
Цей текст починається з яскравого опису:
«У кого сварка, у кого скарги? У кого рани без причини? У кого очі червоні? У тих, що при вині засиджуються довго; у тих, що ходять смакувати вино пахуче. Не приглядайся до вина, яке воно червоне, як гарно світиться у кубку, як лагідненько ллється. Потім воно вкусить, як гадина, утне, немов зміюка». (Приповідки 23: 29-32).
Так, вино іскриться в чаші, та незабаром воно вкусить. І цей укус буде хворіти.
Далі йде опис стану сп’яніння і дурості п’яного:
«Тобі ввижатимуться дивні речі, серце твоє буде дурниці говорити; і будеш немов той, що дрімає серед моря, або як той, що вгорі лежить на щоглі» (Приповідки. 23: 33-35).
Звичайно ж, давні слова все так само актуальні сьогодні, як і тоді, коли вони були написані, більше 2500 років тому.
Немає нічого нового під сонцем
Сьогодні, в 2020 році, Боже Слово продовжує говорити заново, нагадуючи нам, що немає нічого нового під сонцем. (Почекайте! Це теж з Біблії. Дивіться Проповідника 1:9: «Те, що було, є те саме, що буде; те, що зробилось, є те саме, що зробиться. Нема нічого нового під сонцем»).
Не так давно ми спостерігали, як Австралію охопили руйнівні пожежі, в яких, як повідомляли, загинуло понад мільйон тварин.
Потім відбулися жахливі навали сарани, що спустошили Східну Африку, і насувається друга, більш сильна хвиля.
Тепер нас вразила епідемія, COVID-19, яка в кінцевому підсумку може забрати життя сотень тисяч людей.
І в кожному випадку, не дивлячись на наші прекрасні технології і багато наукових досягнень, ми практично безсилі. Ми не могли зупинити посуху, пожежі, сарану або вірус. Іноді найкраще, що ми можемо, це тікати і ховатися.
Вірш, що передує словами «І змириться народ мій», міг бути сказано в цьому місяці.
І це повертає мене до уривку з Слова Божого, де Господь говорив до царя Соломона після посвяти Храму.
Нам всім відомий вірш 2 Хроніка 7:14, в якому говориться наступне до Ізраїлевих синів:
«І коли мій народ, що зветься моїм ім’ям, упокориться, буде молитись та шукати обличчя мого й навернеться від своїх лихих доріг, то я почую з неба й прощу гріхи їхні й вигою їхню землю».
Але що відбувається безпосередньо перед цим віршем? Це вірш 2 Хроніка 7:13, в якому сказано:
«Коли я замкну небо й не буде дощу, й коли звелю сарані пожирати край або нашлю чуму на народ мій».
Це було сказано в середині дев’ятого століття до н.е., тобто, приблизно 3000 років тому. Проте, це могло бути сказано в цьому місяці.
Посуха. Сарана. Епідемія. Спустошена земля і постраждалі люди. Єдине рішення ― це покаяння і молитва.
Я не кажу, що лісові пожежі в Австралії були Божим судом, або що навала сарани була Божим судом, або що коронавірус є Божим судом. Один Бог знає.
Зустріч із тими ж проблемами вимагає тих самих рішень
Та я кажу, що немає нічого нового під сонцем. Ми зіткнулися з тими ж проблемами, з якими людство стикалося три тисячоліття тому. І що смирення та пошук Господньої допомоги залишається головним рішенням.
Тож не дивно, що недавнє опитування в Америці, проведений Joel Rosenberg’s Joshua Fund, показало, що «44.3% респондентів заявили, що коронавірус і викликана ним економічна криза є закликом до пробудження, щоб ми повернулися до віри в Бога’, знаками ‘майбутнього суду або й тим, і іншим».
Це опитування також показало, що «Кожен п’ятий опитаний нехристиянин (21,5%) сказав, що криза змусила їх читати Біблію і слухати біблійні вчення і християнські служіння онлайн, хоча вони зазвичай цього не роблять, шукати в інтернеті більше інформації про біблійні пророцтва і Божий план для майбутнього людства і більше розмовляти про духовні речі з сім’єю і друзями».
Як свідчить стара приказка, в окопах немає атеїстів.
Люди приходять до того ж Бога
Звичайно, деякі залишаються атеїстами і до дня смерті, але істина від цього не змінюється. Коли ми стикаємося з власною слабкістю і нашої нездатністю змінити обставини життя і смерті, ми з більшою ймовірністю молимося. І це однаково вірно як для віруючих, так і для невіруючих. У біди є спосіб поставити нас на коліна.
І в той же час, коли деякі скептики продовжують насміхатися, інші визнають свою нужду, звертаючись до Книги, яку вони колись висміювали і ображали.
І якщо вони зроблять це, вони зустрінуться з живим Богом, Який рятує, зцілює і звільняє.
Це тому що «Ісус Христос учора й сьогодні – той самий навіки» (Євреїв 13: 8).
Так, і це теж із Біблії.
Переклад Наталії ПАВЛИШИН
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
епідемія
Біблія
Бог
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи