Монети дрібних номіналів в Україні перестали бути платіжним засобом.
В 2019 році монети номіналами 1, 2 і 5 копійок перестали бути платіжним засобом в Україні, і ними вже не можна розрахуватися. Але що робити українцям, у яких такі монети залишилися на руках?
Насправді, їх можна обміняти. Зробити це потрібно протягом трьох років. Процедура ця абсолютно безкоштовна і без будь-яких обмежень.
"Обміняти монети цих номіналів можна на монети та банкноти інших номіналів у сумах, кратних 10 коп.", - розповіли банкіри.
За словами експертів, вилучення з обігу 1, 2 і 5 копійок повинно зменшити час виконання касових операцій клієнтів і суттєво скоротити витрати банків на їх інкасацію та зберігання.
До 30 вересня 2020 року обміняти монети можна у всіх відділеннях українських банків, а до 30 вересня 2022 року - у Нацбанку та уповноважених ним банках: Ощадбанк, ПриватБанк та Райффайзен Банк Аваль.
На вилучення з обігу 1, 2 і 5 копійок Нацбанк не збирається зупинятися. Так, найближчим часом в Україні будуть поступово виводити з обігу монети номіналом 25 копійок. Вони не будуть повертатися в обіг при потраплянні в банки, але при цьому на сьогоднішній день залишаються платіжним засобом.
Крім того, в найближчому майбутньому в Україні скоротять номінальний ряд гривні до 12 номіналів: по шість номіналів монет і банкнот.
За словами банкірів, це поширена світова практика, завдяки якій готівкові розрахунки стають більш простими та зручними. Від дрібних монет давно відмовилися Нова Зеландія, Норвегія, Ізраїль, Австралія, Чехія, Угорщина та інші країни.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
гроші
копійки
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи