У Мінрегіоні показали, як буде децентралізація виглядати на картах.
В Україні готують переділ районів у всіх областях. У Міністерстві розвитку громад і територій показали, як буде виглядати нова карта. Але жителі деяких районів, що потраплять під скорочення, вже виходять на протести. Чому така реформа подобається не всім, і що зміниться – в матеріалі Styler.
У Мінрегіоні зазначили, що нові карти були створені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій і тривалих консультацій з асоціаціями та експертами. При цьому у відомстві підкреслили, що це лише перший проєктний документ, який може бути змінений в ході обговорень і узгоджень.
“Мінрегіон направив на узгодження проєкт постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звичайно, цей проєкт не є догмою. Ще будуть вноситися пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не будуть суперечити критеріям, яким повинні відповідати майбутні райони, будуть враховані”, – сказано в повідомленні.
Причинами таких кардинальних адміністративних змін називають те, що для організації влади на місцях неефективно, коли в одному районі 6 тисяч населення (наприклад в Поліському, Київської області), а в іншому – більше 180 тисяч (Харківський р-н).
Всього в Україні 490 районів, а після об’єднання їх стане 118. І в планах уряду – розвиток об’єднаних територіальних громад. Щоб різні послуги, за якими мешканці району мали їхати в райцентр, отримувались на рівні громад – ближче до людей.
28 травня 2020 міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов відзвітував про завершення першого етапу адміністративно-територіальної реформи.
Нова нарізка районів повинна буде ліквідувати несправедливість через різну кількість мешканців того чи іншого району. За задумом, кожна з нових адміністративно-територіальних одиниць буде включати як мінімум 150 тисяч населення.
Вимоги по нових районах такі:
Якщо ж сусідні райони вже “забрали” великі міста і набрали 150 тисяч, то вимоги для окремих районів можуть змінюватись.
Але оголошені вимоги були тут же порушені. Так, у Київській області замість 25 планується зробити 6 (Васильківський, Обухівський, Переяславський, Бориспільський, Фастівський і Бучанський).
Наприклад, в Бориспольському районі райцентром стане Бориспіль (з 63 тисячами населення) замість Броварів (100 тисяч жителів). Схожа ситуація з Бучанським районом, який поглине Ірпінь з сотнею тисяч населення, а райцентром стане Буча (36 тисяч).
Крім того, Буча користується інфраструктурою Ірпеня. Саме в Ірпені знаходяться регіональні підрозділи Нацполіції, ГФС, ДСНС, суд, архів та інші.
Так будуть виглядати райони Київської області (фото: decentralization.gov.ua)
Мешканці Ірпеня вже почали виходити на протести, вважаючи, що їх обділили, віддавши першість Бучі.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
Україна
райони
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи