Верховна Рада заборонила під час карантину і протягом 30 днів після його скасування штрафувати за несвоєчасну оплату комунальних послуг.
Про це йдеться в законі № 3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», який було ухвалено парламентом 17 березня. Його підтримали 336 нардепів.
Зокрема, зазначеним законом заборонили:
3. На період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється:
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) урахувуючи рішення РНБО і КМУ, зобов’язала ліцензіатів, що здійснюють діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, на період дії карантину, провести відповідну роз’яснювальну роботу зі споживачами через засоби комунікації (офіційні вебсайти, соціальні мережі, засоби масової інформації тощо), а також:
Голова СВЖУ, народний депутат Олексій Кучеренко особисто закликав повідомити про це знайомих і близьких:
Срочно обращаюсь ко всем потребителям жилищно-коммунальных услуг в Украине.Убедительно прошу не создавать никаких очередей при оплате.Все штрафные санкции и начисление пени отменены на весь период карантина.Это нормы принятых законов и постановления НКРЭКП.Сообщите Вашим знакомым, близким, соседям пожилого возраста, которые входят в зону риска и традиционно являются самыми аккуратными плательщиками – никакой необходимости сейчас ПЕРЕТЬСЯ в отделения банков и создавать очереди НЕТ!Прямо так и употребите это слово «не переться» – они люди преимущественно советские», они быстро поймут!Желаю всем больше позитива, юмора и доброты. И никакой паники!
Також учора під час прес-брифінгу заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв закликав киян здійснювати оплату комунальних послуг в онлайн-режимі, щоб уникнути скупчення людей у банківських та поштових відділеннях в умовах небезпеки поширення коронавірусної інфекції.
Оплатити комунальні послуги, не виходячи з дому, можна за допомогою особистих кабінетів на сайтах муніципальних підприємств: «Центр комунального сервісу» (ЦКС), «Головний інформаційно-обчислювальний центр» (ГІОЦ).
«Зараз період оплати комунальних послуг. Ми продовжуємо пільговий період до 30-го числа. Наполегливо радимо перейти на оплату онлайн. На сьогодні є широкий вибір сервісів, де можна оплатити комунальні послуги, не виходячи з дому. Велике прохання до тих, хто уже сплачує онлайн: в особистому кабінеті ви можете зареєструвати кілька адрес і сплатити також комунальні послуги за своїх батьків, бабусь та дідусів, які ще не користуються онлайн-платежами або ще не опанували ці сервіси. На моє переконання, це найкращий спосіб уникнути черг та скупчення людей у відділеннях банків та на пошті», – пояснив Петро Пантелеєв.
Він нагадав, що власники картки киянина на сайтах ЦКС та ГІОЦ оплачують комунальні послуги без комісії.
Для киян «Центр комунального сервіс» розробив відеоінструкцію: як зареєструватись в особистому кабінеті та оплачувати спожиті комунальні послуги за кілька хвилин, не виходячи з оселі:
Заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко також закликав українців не відвідувати відповідні відділення банків та Укрпошти для оплати житлово-комунальних послуг:
«Звертаємось до рідних і близьких пенсіонерів, осіб похилого віку, маломобільних категорій населення з проханням допомогти вашим бабусям і дідусям, мамам і татам розібратись та оплатити комунальні послуги по можливості без відвідування закладів банків та відділень Укрпошти та зробити це за них».
Також він додав, що Мінсоцполітики вже надало відповідні завдання органам виконавчої влади та місцевого самоврядування для організації такої роботи.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
карантин
Верховна Рада
пеня
платіжки
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи