Що встиг зробити Генпрокурор Рябошапка на своїй посаді за шість місяців.
Генерального прокурора Руслана Рябошапку можуть відправити у відставку в четвер, 5 березня. У Верховній Раді України з'явилася постанова "Про висловлення недовіри генеральному прокурору Рябошапці Р. Г.", в якому зазначено, що робота Генпрокурора була низькоефективної й він не відповідає займаній посаді.
Хто такий Руслан Рябошапка і чим він запам'ятався на посаді Генерального прокурора України – читайте в матеріалі.
Руслан Рябошапка народився в с. Зеленогірське Одеської області 14 листопада 1976 року. Після закінчення школи переїхав до столиці, де закінчив Міжнародний Соломонів Університет, факультет "правознавство". У 2010 році отримав звання Заслуженого юриста України.
Свою кар'єру Рябошапка почав в Департаменті законодавства про правосуддя, кримінального і процесуального права при Міністерстві юстиції. Наступні 12 років він займав різні посади у Міністерстві юстиції. У 2010 році Руслан Рябошапка перейшов працювати в Секретаріат Кабінету міністрів, де зайняв пост голови Бюро з питань антикорупційної політики.
З 2011 по 2013 рік був заступником директора Департаменту юридичного забезпечення Секретаріату Кабінету міністрів. У 2014 році отримав посаду заступника Міністра юстиції. У 2016-2017 році працював у національному агентстві з питань запобігання корупції.
У 2019 році він став волонтером-радником у виборчому штабі Зеленського, а після перемоги на виборах – першим заступником глави адміністрації президента. 29 серпня Руслан Рябошапка очолив Генеральну прокуратуру України.
Дружина Руслана Рябошапки – юрист Олеся Бартощук, працює в Європейському суді з прав людини в Страсбурзі. В родині виховується троє синів – Тимур, Лука і Марк. Діти проживають разом з мамою у Франції, де у сім'ї Рябошапки є нерухомість.
Руслан Рябошапка за пів року своєї роботи запустив реформу ГПУ, яка почала перетворюватися в Офіс генпрокурора. Був проведений перший етап переатестації прокурорів, розпочато другий і старт третього етапу заплановано через 3-4 місяці.
Наголошується, що серед пріоритетів реформування ГПУ стоять: нові люди, нові правила, нові процедури, нові стандарти, нова кримінальна політика.
Як розповів Руслан Рябошапка в одному з інтерв'ю, важливими напрямками ГПУ повинні стати попередження та розслідування злочинів, які є найбільш суспільно небезпечними.
У лютому Офіс генерального прокурора опублікував список досягнень:
Найгучнішою справою при керівництві Рябошапки стало розслідування вбивства Павла Шеремета. У грудні затримали п'ятьох підозрюваних – Юлію Кузьменко, Андрія Антоненко, Яну Дугарь, Інну та Владислава Грищенка. На цей момент над ними йдуть судові процеси та у громадськості багато питань з приводу розслідування, через те, що всі вищевказані особи не є винними. Нові докази про непричетність підозрюваних з'являються регулярно.
Також при Руслані Рябошапці активізувалося розслідування по справі Катерини Гандзюк. Затримані два фігуранти – Ігор Павловський і Олексій Левін. Левін на цей час знаходиться в Болгарії і його найближчим часом можуть екстрадувати в Україну. Варто відзначити, що Павловський перебував у СІЗО, але його випустили під домашній арешт за станом здоров'я.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
Рябошапка
відставка
Генпрокурор
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи