33 роки тому стався вибух реактора на Чорнобильській АЕС, який сколихнув весь світ. Упродовж двох тижнів вогонь направляв стовпи радіоактивних газів через європейський ландшафт та за його межі. Навіть зараз важко оцінити втрати, яких зазнало людство внаслідок аварії.
Згідно з офіційними даними, які не оновлювалися від 1987 року, жертвами вибуху стала 31 людина. Втім, українські дослідники зазначають, що реально цифра може бути набагато вищою й оцінюватися у понад 100 тисяч життів, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Нещодавно американський канал HBO зняв однойменний мінісеріал, який привернув увагу всього світу до проблеми інформаційного вакууму навколо трагедії. А від 27 вересня до 6 жовтня на Річковому вокзалі у Києві відбудеться масштабна міжнародна культурна подія, присвячена Чорнобилю, — медіа-арт виставка ARTEFACT: Chernobyl 33, яка працюватиме з вільним входом. У переддень відкриття виставки ТСН.ua спільно з проєктом ARTEFACT розповідає про найбільш поширені фейки та міфи навколо Чорнобилю.
Правда: Україна входить до десятки найбільших в світі експортерів зерна. Продукцію купують на ринках ЄС та в Китаї, де вона проходить радіаційний контроль. Термін напіврозпаду небезпечних радіонуклідів стронцію-90 і цезію-137 складає 30 років. Експерти кажуть, що для повного очищення забруднених цезієм і стронцієм земель потрібно десять періодів напіврозпаду, тобто близько 300 років. Але опади поступово вимивають ізотопи вглиб ґрунту, де вже немає коріння.
бізнес
Бізнес компаньйон
компаньйон
журнал
гривня
курс
долар
девальвація
економіка
Тернопіль
тернопільські новини
валюта
форекс
інвестор
світовий ринок
каталог
підприємства
магазини
міфи
мутанти
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи